23. januarja obeležujemo mednarodni dan pisanja z roko. Zdaj se bo mogoče kdo vprašal: “Ja, kako pa, saj ne pišemo z nogo!?” Ne res ne, ampak tudi pisanja z roko je vedno manj, saj v poplavi pametnih telefonov, računalnikov in tablic na roko pišemo vedno manj.

Zato smo se tudi na naši šoli odločili, da bomo nekaj napisali na roko. Ker prihajamo iz osnovne šole, ki nosi ime po znanem slovenskem pisatelju Mišku Kranjcu, smo si sposodili eno izmed njegovih del, ki ga bomo “uporabili” za pisanje na roko. Delo ima naslov Stari kovček. In prav tako kot se s kovčkom potuje, bomo mi potovali z roko. Cela šola, prav vsak razred, bo prepisal del Kranjčeve povesti in tako se bomo skupaj priključili mednarodnemu dnevu pisanja z roko.

Jana Božič, slovenistka