V soboto, 28. septembra, smo se planinci pod vodstvom gorskega vodnika Staneta, podali na svoj planinski pohod.
Zbrali smo se pred šolo in se z avtobusom peljali do Žirovnice. Pot nas je najprej vodila čez travnik in nato naprej v klanec skozi gozd. Prvi krajši postanek smo naredili pri cerkvici Sv. Lovrenca in nato nadaljevali po bolj zahtevni poti, kjer je bilo potrebno ohranjati varnostno razdaljo. Na Malem vrhu nas je pričakala čreda koz. Prav hitro smo pojedli svoje sendviče, saj so tudi kozam zelo dišali naši priboljški. Na poti do Završnice, smo kar lepo pazili kam stopamo. Pri koči so se otroci igrali na igrišču, nekateri pa še posladkali s sladoledom. Do avtobusa nas je čakala še ura hoje, s spoznavanjem planinskih rož, hoji skozi tunel in mimo vodohrama do Žirovnice. Celo pot nas je spremljala dobra volja in čudovito vreme.

Zaipis in fotografije: Alenka Boštjančič