Čvekini novinarki: Manca Zupan in Scahubach Zarja

Štiriletna psička pasme border collie, po imenu  Arya, je terapevtski pes, ki z vodnico Ano vsako sredo prihaja na našo šolo in je prisotna na urah dodatne strokovne pomoči učencem.

Ana pravi, da z Aryo deluje v okviru društva Ambasadorji nasmeha. Je fizioterapevtka in želi svoj poklic povezati z usposobljenostjo svojega psa za terapevtsko delo. Ana vodi psičko tudi v knjižnico, kjer ji otroci berejo iz knjig. Z branjem psički dobijo otroci motivacijo za branje. Včasih z Aryo izvaja tudi telovadbo za otroke tako, da posnemajo gibe, ki jih psička izvede na Anin ukaz.

Ana pravi, da je potrebno veliko delati s psom tudi doma in ne le v šoli za pse. Pes se mora veliko gibati in biti tudi miselno zelo aktiven. Povedala je, da je po enourni terapiji Arya zelo utrujena in tisti dan večinoma samo še počiva.