V petek 6.5 so imeli učenci 7., 8. in 9. razredov športni dan, ki je bil plesno obarvan. Učenci so ponovili vse naučene plese, ki so se jih tekom leta pridno učili pod strokovnim vodstvom Plesne šole Bolero. Prvi 2. šolski uri sta 7. in 8. razreda pridno vadila v prostorih male in velike telovadnice, 3. in 4. uro pa so za 7. in 8. razrede na zunanjem igrišču potekale medrazredne tekme, kjer so se učenke pomerile v odbojki, učenci pa v nogometu. Pri nogometu sta bili zmagovalni ekipi 8.b ter 7.a, v odbojki pa sta se med seboj pomerila posebej 7. ter posebej 8. razreda. Zmagovalci obeh tekem so se v nadaljevanju borili za usvojitev 1. mesta, poraženi ekipi pa za 3. mesto.  Zmaga je pripadala 7.b.      4. šolsko uro so plesne vaje potekale za učence 9. razredov, 5. uro pa  skupaj za vse razrede od 7.-9 v veliki telovadnici.  Da je vse skupaj bilo še bolj zabavno in zanimivo so se s plesi  predstavili skupno, posebej učenke ter posebej samo učenci posameznih razredov. 7 razredi so zaplesali cha- cha, tango in pop, 8. razredi angleški valček in salso, 9. razredi pa hip hop, dunajski valček ter jive.
Na vajah je učencem šlo dobro, enim bolje, drugim malo slabše kar se tiče plesanja v ritmu in sami koordinaciji.  Malo pa je naredila tudi trema, saj se niso mogli čisto sprostiti pred svojimi sošolci in so tako bili bolj zadržani. Mislim, da so učenci na ta dan uživali, se dodobra prešvicali in imeli fajn.

Lea Smrtnik