Z osmošolci smo 6. maja izvedli v sklopu dneva dejavnosti projekt » Vzgoja za nekajenje ».
Program ima na osnovnih šolah dolgoletno tradicijo in je med učenci, starši in učitelji, zelo dobro sprejet. Zveza slovenskih društev za boj proti raku si v sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo ter strokovnjaki Onkološkega inštituta v Ljubljani, prizadeva zmanjšati število (novih) kadilcev. Cilj programa je, da bi učenke in učenci v času organiziranega osnovnošolskega izobraževanja dobili toliko strokovnih informacij, znanj in veščin, da bi se zmogli zavestno odločiti za življenje brez kajenja. Program se izvaja sistematično v vseh osnovnih šolah, po časovnem načrtu, natančnih navodilih za izvedbo in s pomočjo skrbno pripravljenih strokovnih gradiv, ki jih šole prejmejo.
Učenci so slovesno podpisali tudi obljubo o nekajenju, izpolnili so nagradni vprašalnik ter si ogledali film, ki so ga pripravili Ana Larisa, Sofija, Tjaša in Val.

Dan dejavnosti sta v sodelovanju z učenci pripravili in izvedli Tadeja Kosi in Lendita Kljajić Garbajs.

video.arnes.si/watch/55j9bdptnjd3