Spoštovani starši in zaposleni,

naslednji teden je Evropski teden mobilnosti. Ob tem naj vas povabim, da še posebej v naslednjem tednu za prihod in odhod iz šole uporabljamo okolju prijazne načine prevozna sredstva. K temu seveda štejemo vse načine transportna na »lastni pogon«, kot npr.: kolo, skiro ali hoja. Verjamemo, da bomo s tem marsikoga spodbudili k temu tudi v prihodnjih tednih in mesecih.

Ob tem pa bi vas še spomnil na naše nenapisano pravilo, da ob prevozu z avtomobilom predvsem zjutraj ob prihodu v šolo, uporabljamo krožni tok vožnje v smeri urinega kazalca. To pomeni, da zapeljete v uvoz tik ob šoli oz. šolski telovadnici, odložite otroka/e ob vhodu in nadaljujete vožnjo desno mimo blokov. Nasprotna stran vožnje pomeni veliko težav pri srečevanju vozil. Zelo veliko težav pa povzročijo tudi ustavljena vozila »na ovinku« oz. predvsem pri zavoju desno proti blokom, zato vas pozivam, da se tega ne poslužujete.

Hvala za razumevanje in v čim večjem številu na kolo/skiro/noge,

mag. Tadej Šeme

ravnatelj