V mesecu maju in juniju na šoli promoviramo ponovno uporabo (odsluženih) stvari. Zbrali smo veliko starih rjuh, brisač in odej, teniških žogic ter lončkov za rože. Iz starih majic in teniških žogic smo naredili nove pasje igrače, iz vrvi in odsluženega pohištva praskalnike za mačke, na starih oddejah pa se bodo crkljali hišni ljubljenčki. Vse smo namreč odpeljali v Zavetišče za zapuščene živali Ljubljana – Gmajnice, kjer so naše polne vreče hvaležno sprejeli. Lahko smo pokukali tudi v prostore, kjer bivajo zavržene muce in ni veliko manjkalo, pa bi se v šolo vrnili z nekaj potniki več. Lončki za rože trenutno še čakajo na svoje sadike, potem pa bodo krasili našo šolo in zagotavljali kisik za naše možgančke.

Mentorice: Nataša Grčar, Monika Jelenc, Irena Baraga