Na interesno dejavnost Naravoslovna delavnica je prijavljenih 38 učencev. Zaradi boljše organizacije dela sem otroke razdeljeni v tri starostno mešane skupine. Na ta način spodbujam med-vrstniško sodelovanje in strpnost ter pospešujem učenje spretnosti, ki jih učenci potrebujejo. Pred jesenskimi počitnicami se je zaključil tretji krog krožka Naravoslovna delavnica. In res smo veliko delali.

V sklopu eksperimentov smo raziskovali vpliv različne površine kril na let letala, vpliv težišča na let puščice in vpliv različnih podlag na premikanje vozila na zračni pogon. Učenci so uspešno načrtovali poizkus, naredili tehnično zahteven izdelek in ga preizkusili. V sklopu urejanja šolske okolice pa so urejali šolski sadovnjak, polnili kompostnik, prebarvali ograjo ribnika in na zunanje površine nižje stopnje narisali nekaj iger.

Pohvalil bi vse udeležence Naravoslovnih delavnic, več o njihovih aktivnostih pa v decembru.

Zapisal in fotografiral: Milan Predovič