Prvi teden v oktobru je vsako leto še posebej igriv, saj je teden otroka. Vsakoletno zato po celi državi potekajo prireditve, namenjene našim najmlajšim, pa tudi tistim, malo starejšim, vendar mladim po srcu. Tudi na naši šoli smo ta teden obeležili s tradicionalno prireditvijo Mavrično mesto. Dogodek se je odvil v prijetnem jesenskem popoldnevu, v četrtek, 4. 10. 2018. Na bogatem kulturnem dogodku je prav vsakdo našel nekaj zase. Prireditev smo otvorili s kratkim kulturnim programom v jedilnici šole, s katerim smo vstopili v mesec kulturne dediščine. Nastopila sta šolski pevski zbor in folklorna skupina, razstavljeni pa so bili tudi likovni izdelki učencev, nastali pod geslom Kjer preteklost sreča prihodnost. V avli šole smo razstavili likovne izdelke učencev in likovna dela akademskih umetnikov mag. Primoža Puglja, Saša Vlaha in dr. Bee Tomšič Amon. Z lastnim prispevkom so lahko obiskovalci izbrano umetnino prejeli v trajno last, donacija pa je bila namenjena skladu Moj prijatelj in šolskemu skladu. S tem smo prireditvi dodali tudi pomembno humanitarno noto.

Dogajanje se je po uvodnem delu prestavilo v atrij šole, kjer so nas zabavali plesalci in plesalke Plesnega mesta ter bivša učenka naše osnovne šole, Katja Ajster, mnogim znana tudi pod umetniškim imenom Kataya. Po uradnem delu prireditve pa se je druženje nadaljevalo na tržnici igrač, kjer so si učenci lahko izmenjevali igrače, poskrbljeno pa je bilo tudi za hrano in pijačo. Druženje smo končali v prijetnem vzdušju in v veselem pričakovanju naslednjega Mavričnega mesta.