OŠ Miška Kranjca se je v sredo, 19. 9.2018, pridružila najbolj množičnemu teku otrok v Sloveniji »Začni mlad, tekmuj pošteno«, ki sta ga organizirala Zavod za šport RS Planica in AZS.
Teka se je udeležilo skoraj 23000 otrok iz osnovnih šol in vrtcev iz celotne Slovenije.
Na velikem šolskem igrišču so se ob 14.30 zbrali učenci vseh oddelkov OPB. Vsaka skupina je naredila svoj krog in čakala na skupni štart teka na 200 m. Tek na 200 m je tudi uradna atletska disciplina, ki je vedno na programu največjih mednarodnih (Olimpijske igre, svetovna in evropska prvenstva) in domačih športnih tekmovanj. Vsi učenci so upoštevali pravila fairplay-a in navdušeno vzpodbujali ostale skupine. V petek smo učitelji podelili še priznanja AZS in Zavoda za šport RS Planica v zahvalo in spomin, da smo tudi mi prisostvovali najbolj množičnemu otroškemu tekaškemu dogodku v Sloveniji.

Utrinki iz množičnega teka