PLAVALNI TEČAJ

Spoštovani starši!

Od 30. 11. 2015 – 11. 12. 2015, imajo učenci 1. razredov plavalni tečaj v bazenih kopališča Tivoli.

Tečaj je obvezen, plavanje je ena od nalog, ki jo otroci opravijo za tekmovanje Zlati sonček. Prevoz in tečaj sta brezplačna.

Odhod z avtobusom izpred Špara bo ob 8.25. Otroci naj pridejo v šolo najkasneje ob 8.10. Avtobus bo odpeljal točno, zamudniki pripeljejo otroke v Tivoli.

Otroci bodo v bazenu od 9.00 – 10.00, prihod v šolo bo ob 10.45. Otroci, ki nimajo šolskega zajtrka, naj zajtrkujejo doma, ker bo šolska malica šele po plavanju.

Zajtrk, kosilo, popoldanska malica in OPB po programu.

S seboj ne nosijo nobene hrane. Lahko imajo plastenko vode.

V ponedeljek, 30. 11. 2015, prinesite v šolo šolsko torbo z vsemi potrebščinami in šolske copate. V času plavanja bo potekal pouk eno šolsko uro dnevno. Torba in potrebščine bodo v šoli ves čas plavalnega tečaja.

Vsak dan naj imajo s seboj nahrbtnik, v njem pa:

• svežo brisačo, ki naj bo dovolj velika, da se otrok po plavanju zavije vanjo,
  • kopalke,
  • plavalno kapo,
  • fen (obvezno, ker fenov na bazenu ni dovolj),
  • glavnik ali krtačo.

Vsak dan operite in posušite kopalke in brisačo.

Oblačila naj bodo enostavna – brez gumbov za hitrejše in lažje oblačenje.

Deklice z dolgimi lasmi naj imajo lase trdno spete v čop na vrhu glave, da jim bomo lažje namestili plavalno kapo. Otrokom operite glavo vsak drugi dan zaradi lažjega in hitrejšega sušenja las.

Otroci naj bodo oblečeni vremenu primerno v oblačila za enostavno oblačenje in slačenje.

V petek, 11. 12. 2015, bo preizkus plavanja, na katerega ste vabljeni tudi starši. Za prihod do bazena imate priložena podrobna navodila.

O MOREBITNIH ZDRAVSTVENIH POSEBNOSTIH JE POTREBNO OBVESTITI UČITELJICE.

Učiteljice 1. razredov

Navodila za plavalni tečaj