V sredo, 3. 4. 2019, smo v jedilnici naše šole uspešno izvedli predavanje o škodljivosti kajenja. Predavanje je bilo organizirano s strani šolske skupnosti učencev ob pomoči vodstva naše šole. Iskreno se zahvaljujemo predavatelju, g. Luki Šolmajerju, ter snemalni ekipi RTV Slovenija. Predavanja se je udeležilo več kot 200 otrok. S to številko smo zadovoljni ter ponosni, saj je to prvo tovrstno predavanje v celi Sloveniji, ki je bilo tako dobro obiskano. Vodstvo šole, učiteljice in učitelji, učenke ter učenci so s svojo udeležbo izrazili podporo in strinjanje z dejstvom, da tobačni izdelki zelo škodujejo naši civilizaciji. Prepričan sem, da smo s tem predavanjem poglobili zavedanje otrok o grozljivih posledicah kajenja tako na naši šoli kot tudi v celi Sloveniji. To je naš prvi koraki, vendar nikakor ne zadnji. S skupnimi močmi in s preventivnim ukrepanjem bomo sposobni preprečiti veliko žrtev zaradi prodaje in uporabe tobačnih izdelkov.

Naš makro cilj je večji in vplivnejši. Do leta 2030 želimo ustaviti prodajo tobačnih izdelkov v Sloveniji, vendar je ta načrt izvedljiv le ob vaši podpori in je odvisen od sodelovanja v naši družbi.

Iskreno se zahvaljujemo za pomoč pri organiziciji tega dogodka vsem zaposlenim ter vsem učenkam in učencem.

Lepo vas pozdravljam!

Predsednik šolske skupnosti učencev,