V petek, 4. 2. 2022, smo se tudi na naši šoli poklonili enemu izmed naših največjih pesnikov, po zaslugi katerega je 8. februar dela prost dan, Francetu Prešernu. Posvetili smo mu 2. šolsko uro in v vseh oddelkih na šoli izvedli dejavnosti, povezane s prihajajočim praznikom kulture. Spoznavali ali obnavljali smo poznavanje Prešerna in njegove poezije, predstavili aktualnost njegovih besedil ter učence seznanili tudi z različnimi sodobnimi interpretacijami njegovih pesmi.
Učenci pa so razmišljali tudi o pomembnosti kulture na sploh. Razmišljali so o tem, kaj sploh kultura je, kaj pomeni njim in na kaj sploh pomislijo ob tej besedi.

Ob slovenskem kulturnem prazniku vam iskreno čestitamo in želimo zvrhano mero kulture vseh oblik, barv in velikosti. Naj dobra knjiga, dober film, dobra glasba, dobra razstava ali dobra gledališka predstava ne bodo samoumevne, temveč tihe ali intenzivne spremljevalke na prešernih poteh vašega vsakdana.

Urška Klajn Marion