Danes, 21. 2. 2019, se je na naši šoli odvijala okrogla miza s predstavniki petih poslanskih skupin državnega zbora: dr. Milan Brglez (SD), Jani Moderndrofer (SMC), Iva Dimic (NSI), Aljaž Kovačič (LMŠ) in Primož Sitar (Levica). Našo šolo so zastopali: Ajda Rojnik kot moderatorka, Semyon Trussevich, Janez Nagode, Gal Žilavec, Jure Mali, Lan Süssinger Seliškar, Žan Petek, Vito Sfiligoj Žužek, Martina Kranjc, Leonarda Repac in Karina Perko ter ravnatelj, Jožef Kavtičnik.

Učenci so izpostavili aktualno problematiko s področja šolstva, kot jo vidijo sami. Z vprašanji in predlogi so izzvali poslance k debati.

S tem dogodkom je bil namen dosežen: pokazati osnovnošolcem, kako postati aktiven državljan.

Vsem sodelujočim na okrogli mizi se zahvaljujemo za čudovito izkušnjo izmenjave mnenj.