Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu MOL je v sredo, 19. 9. 2018, organiziral Kolesarski krog z Info točkami v mestnem središču v okviru Evropskega tedna mobilnosti, ki so se ga udeležili tudi naši izbrani učenci 6. razredov z mentorico Tjašo Ježek in spremljevalko Nino Bednarik. Iz šole so se s kolesom peljali do mestnega središča. V mestnem središču so se ustavili na Info točkah (Prešernov trg, Miklošičeva cesta, Avtobusna postaja, križišče Bavarski dvor, križišče Delavski dom, Prežihova ulica, Prešernova cesta v križišču s Cankarjevo, Trg Narodnih herojev in Cankarjeva v križišču s Slovensko). Tam so inštruktorji – prometni strokovnjaki iz AMD Moste, Avtošole AMZS in Brulc, Top STIL, Velo, mestni redarji, policisti, predstavniki Rdečega križa Slovenije in CINDI programa – svetovali ter predstavljali pravilno vožnjo s kolesom, opozarjali na nevarnosti in odgovarjali na vprašanja učencev in mentorjev. Info točke so bile izbrane tako, da predstavljajo nekatere specifičnosti kolesarskega in drugega prometa v centru mesta in imajo dovolj prostora za varen začasen postanek. Po postanku na vseh Info točkah pa so se po PST polni novih informacij in znanja še varneje pripeljali nazaj v šolo.

Utrinki iz kolesarskega kroga