V petek, 6. 4., so se v Tivoliju učenci osnovnih šol Ljubljane pomerili v plavanju. Med nekategoriziranimi plavalkami sta našo šolo zastopali Mojca Okorn in Karina Perko (obe 7. a). Karina je na 50 m prosto osvojila 16. mesto, Mojca 22. mesto, na 50 m prsno je bila Karina 13., Mojca pa je odplavala za 21. mesto. Kategorizirani plavalci so se pomerili v disciplinah 100 m mešano in 100 m prosto. Med njimi so našo šolo zastopale Ana Hajdinjak, Eva Peklaj (obe 6. a) in Špela Tomažič (9. a). Med starejšimi je Špela osvojila 9. in 10. mesto, med mlajšimi si je Eva priplavala 29. in 33. mesto. Odlične rezultate je dosegla Ana Hajdinjak, saj si je na 100 m mešano priplavala srebrno medaljo, na 100 m prosto pa je bila odlična 4.

Čestitke vsem našim plavalkam!

Zapisala: Tjaša Ježek