V soboto, 19. oktobra 2024, je v sklopu 28. Ljubljanskega maratona potekal težko pričakovani šolski tek, ki je kljub deževnemu vremenu za mlajše učence in učenke prinesel obilo veselja in športnega duha. Učenci in učenke od 1. do 5. razreda so se pogumno podali na progo, čeprav jih je spremljal dež. Kljub mokrim oblačilom in spolzkim stezam so pokazali izjemno vztrajnost in pogum, kar je navdušilo vse prisotne.

Za starejše učence in učenke od 6. do 9. razreda pa je vreme pokazalo svojo prijaznejšo plat, saj so tekli brez dežja. To jim je omogočilo nekoliko lažje pogoje, vendar to ni zmanjšalo njihovega truda in zavzetosti.

Posebno pohvalo si zaslužijo učenci in učenke Osnovne šole Miška Kranjca, ki so se dogodka udeležili v številu 75. Njihova prisotnost in športni duh sta bila opazna na vsakem koraku. Kljub dežju so ohranili odlično razpoloženje, kar je dodatno prispevalo k pozitivni energiji dogodka. Ponosni učitelji in starši so z navdušenjem spremljali svoje mlade športnike, ki so s svojim trudom in vztrajnostjo dokazali, da so pravi zmagovalci.

Šolski tek v sklopu Ljubljanskega maratona je tako znova dokazal, da šport povezuje in navdihuje, ne glede na vremenske razmere. Veselimo se že naslednjega leta, ko bomo ponovno lahko spremljali mlade športnike na njihovih tekaških podvigih.

Zapisala: A. Boštjančič