V sklopu Zdravega življenjskega sloga smo se zbrali učenci 1. triade, njihovi starši in učiteljica, ter se v soboto 28.5.2016 odpravili na pohod na bližnje Toško čelo. 30 izletnikov se je na pot podalo kmalu po 9. uri zjutraj.
Na vrhu je po začetnem oddihu in okrepitvi sledil športni kviz, kjer so se med seboj pomerili starši in naši učenci. Vsi so se izkazali z dobrim poznavanjem športov in na koncu so za las zmagali učenci.
Druženje smo nadaljevali na travniku, kjer pa so se zbrani pomerili še v motoričnih sposobnostih in tekmovali v štafetah. Teren je bil nekoliko nagnjen in nanj je sonce močno pripekalo, zato je bilo za izvajanje nalog potrebno veliko dobre volje in prizadevanja. Starši so se mladim nadobudnežem odločno ter dobro upirali, a nazadnje z nasmehom na obrazu priznali premoč otrok.
Večina udeležencev je izlet in tako druženje med starši in otroki toplo pozdravila. Izrazili so željo, da v tem slogu nadaljujemo tudi v prihodnje.
Utrinek z druženja na Toškem čelu:

tosko_celo

Izvajalka Zdravega življenjskega sloga